Navigation Menu
Prezenty świąteczne last minute!

Prezenty świąteczne last minute!

By on Gru 16, 2018 in Inspiracje, Różne | 0 comments

Dopiero było lato, a tymczasem za tydzień Wigilia. Czas pędzi w zastraszającym tempie…

 

Ciekawa jestem czy kupujecie prezenty świąteczne z wyprzedzeniem czy też na ostatnią chwilę , biegając w popłochu po sklepach 🙂 Już od kilku lat staramy się w domu ograniczyć liczbę dawanych sobie w prezencie rzeczy – no bo ile jeszcze można mieć gadżetów? Ile niepotrzebnych rzeczy zalega nam w każdym kącie? A w dodatku, zawsze chcielibyśmy, żeby prezenty były spersonalizowane na tyle, aby obdarowywana osoba poczuła się wyróżniona. Prawda?

 

No, nie jest to łatwa sprawa…

Poniżej podrzucę Wam kilka pomysłów na to, co można sprezentować najbliższym!

1. Książka – to jest zawsze dobry pomysł! 🙂

 

 Oczywiście pokażę Wam tytuły, które mi ostatnio przypadły do gustu, traktują o podróżach, górach i… jedzeniu oczywiście! W czasie podróży zawsze trzeba próbować lokalnych potraw.

 • TOPR. Żeby inni mogli przeżyć – książka opowiadająca o pracy ratowników TOPR, o instytucji z ponad 100-letnia tradycją i jej niezłomnych pracownikach – bohaterach, którzy jak ognia unikają tego określenia, a przecież jak nikt inny na nie zasługują.
 • Czapkins. Historia prawdziwa Tomka Mackiewicza – dla mnie to książka o człowieku wyjątkowym i ponadprzeciętnym, który na własnych warunkach chciał w zimie zdobyć szczyt Nanga Parbat, o człowieku, który walczył ze swoimi słabościami, ale nie chciał być medialną gwiazdą.
 • Ottolenghi. Prosto – ksiażka kucharska, ale jaka! O jej autorze – Yotamie Ottolenghi wspominałam już w postach o Izraelu, Izraelczyk, który w Londynie prowadzi ekskluzywną restaurację, dzieli się z nami, kolejną porcją wspaniałych przepisów.

 

2. Muzyka – dla każdego coś miłego

Płyta lub bilet na super koncert, zawsze będą dobrym prezentem, szczególnie dla fanów. Nie musicie się ograniczać tylko do swojej miejscowości, można zaplanować weekendowe zwiedzanie + koncert, albo jeszcze inaczej: można wybrać się do teatru lub opery, nie ograniczajcie swojej wyobraźni – może koncert noworoczny w Wiedniu lub spektakl w La Fenice połączony ze zwiedzaniem Wenecji, albo ukochana gwiazda rocka na festiwalu w  Roskilde.

 

Moje inspiracje z ostatniego miesiąca to:

 • Kortez – na koncercie jest GENIALNY,  i dlatego polecam jego koncertową płytę
 • Panieneczki – były supportem na koncercie Korteza – pochodzące z Bydgoszczy dziewczyny grają elektro-pop i śpiewają ludowe teksty z Kujaw, mieszanka wybuchowa, (ja mam płytę z autografami 😉 )
 • Dawid Podsiadło – hmm, przedstawiać i rekomendować nie trzeba, dzisiejsza Gwiazda i sceniczne zwierze, na żywo jeszcze lepszy niż na płycie.

 

Miejsc, gdzie możecie kupić bilety na koncerty jest mnóstwo, ja najczęściej robię to na: Eventim (polskim lub niemieckim),w Empiku, Kup Bilecik albo na Ebilet. Oczywiście bilety można także kupić na stronach teatrów, filharmonii czy też oper:

oczywiście to tylko przykład i inspiracja – do dzieła! 

 

3. Coś innego

Jeśli nie płyta i książka – to co? A może coś takiego:

 • Personalizowany planner dla podróżnika – fajna rzecz, zwłaszcza jak planujesz podróż lub do robienie notatek w jej trakcie (osobiście uwielbiam notować), oprócz takiego plannera z linku zawsze sprawdzą się Moleskine lub Paperblanks.
 • Mapa Polski lub świata do ścierania – fajna rzecz, może zainspirować do odkrywania miejsc, w których jeszcze nie byliśmy, a które w cale nie muszą być tak bardzo daleko.
 • National Geographic Traveller – prenumerata oczywiście, tutaj zawsze znajdzie się mnóstwo ciekawych inspiracji i informacji, testów sprzętu i przepięknych zdjęć.

4. Coś, co zawsze

Coś co zawsze zostanie przyjęte ze zrozumieniem i zadowoleniem:

 • bilety lotnicze – no bo dlaczego nie?
 • fajna bluza od Icepeak – bo ładne i funkcjonalne 😉
 • wspólnie spędzony czas, bo tego nigdy nic nie zastąpi – i tego Wam, i sobie na te nadchodzące Święta życzę – więcej czasu dla rodziny i przyjaciół <3

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Subskrybuj Małgo on tour!

Dołącz do mnie, aby otrzymywać informacje o nowych postach lub ciekawych wydarzeniach.

Subskrypcja zakończona sukcesem!

Pin It on Pinterest

Share This